Woda rodzynkowa – właściwości i sposób przygotowania

Środek na bazie rodzynek do regeneracji wątroby, tzw woda rodzynkowa

[mashshare]

Badanie przeprowadzone przez University of Michigan pokazuje, że wskaźnik zgonów spowodowanych chorobami wątroby i raka wzrasta w kosmicznym tempie z roku na rok. Na szczęście powikłaniom wątrobowym można łatwo zapobiec poprzez zmniejszenie ilości niezdrowej żywności, którą spożywamy.

Istnieją również napoje, takie jak woda z rodzynkami, która korzystnie wpływa na wątrobę.

Nasza wątroba: dlaczego jest tak ważna?

Przede wszystkim powinniśmy najpierw zbadać co robi wątroba. Wątroba składa się z dwóch płatów, lewego i prawego. Pod nim znajduje się woreczek żółciowy, jelita i trzustka.

Wszystkie te narządy współpracują ze sobą trawiąc pokarm, który spożywamy i wchłaniając składniki odżywcze, z których nasz organizm może korzystać. Wątroba dostarcza płyn, który pomaga trawić tłuszcze i zamienia je w energię.

Główną funkcją wątroby jest filtrowanie krwi pochodzącej z układu pokarmowego przed przekazaniem jej do reszty organizmu. Filtruje toksyny i inne szkodliwe chemikalia, które znajdują się w żywności i rozkłada je na substancje, które nasz organizm może wykorzystać.

Jednak problemy zdrowotne dotyczące wątroby są tuż za rogiem. Różne choroby obejmują zapalenie wątroby, wodobrzusze, kamienie żółciowe i raka wątroby. Głównym winowajcą takich chorób jest jedzenie, które spożywamy i picie zbyt dużej ilości alkoholu.

Utrzymanie wątroby w zdrowiu

Jak wspomniano powyżej wątroba działa odtruwająco i filtrująco co z upływem czasu powoduje jej uszkodzenie. Dlatego tak ważne jest ograniczenie spożycia alkoholu i niezdrowej żywności. Oznacza to spożywanie mniej słodkich smakołyków, takich jak ciasta i napoje gazowane, ponieważ te pokarmy i napoje są szkodliwe dla wątroby.

Eksperci sugerują zamianę napoju gazowanego na napój bogaty w składniki odżywcze, taki jak woda z rodzynkami.

Rodzynki: Co jest w nich takiego specjalnego?

Rodzynki występują w różnych kolorach, takich jak żółty, brązowy i najpopularniejszy czarny. W rzeczywistości wszystkie są suszonymi czerwonymi lub zielonymi winogronami, które przeszły ten sam proces.

Rodzynki są bogate w składniki odżywcze, minerały i błonnik. Nie wspominając o wielu naturalnych cukrach. Są również wypełnione przeciwutleniaczami, witaminą C i bioflawonoidami, które odgrywają istotną rolę w trawieniu pokarmu i zwalczaniu wolnych rodników.

Prawdopodobnie nie uwierzyłabyś, ale rodzynki zawierają więcej składników odżywczych niż ich pierwotna forma, czyli winogrona. Dzieje się tak, ponieważ składniki odżywcze są skoncentrowane podczas suszenia. W ten sposób rodzynki są bardziej odżywcze w porównaniu do winogron.

Woda rodzynkowa i jej właściwości

Różni dietetycy testowali moczenie rodzynek w wodzie i odkryli, że jest to bardzo korzystne w porównaniu z jedzeniem ich na surowo. Kiedy są moczone w wodzie, ich składniki odżywcze są łatwiejsze do wchłonięcia, ponieważ są w postaci płynnej.

Woda z rodzynkami odgrywa istotną rolę w oczyszczaniu wątroby, ponieważ jest wypełniona aminokwasami, które pomagają w produkcji energii dla naszego organizmu.

Dodatkowo woda z rodzynkami zawiera również witaminę A, beta-karoten i składniki odżywcze poprawiające wzrok. Mówi się, że woda z rodzynkami utrzymuje stabilne ciśnienie krwi, a także komórki krwi.

Woda rodzynkowa sposób przygotowania

Składniki:

  • 150g rodzynek
  • 2 szklanki wody

Przygotowanie:

  1. Dokładnie wyczyść rodzynki.
  2. Rodzynki włożyć do rondla wypełnionego 2 szklankami wody i gotować przez 20 minut.
  3. Po zakończeniu zdejmij mieszaninę z ognia i pozwól jej ostygnąć.
  4. Pozostaw rodzynki w wodzie na noc.
  5. Następnego dnia wypij wodę przed śniadaniem.
  6. Dodatkowo możesz użyć resztek rodzynek w płatkach owsianych lub zjeść je na surowo.

[mashshare]

Źródło: The Health Benefits of Raisin Water for Your Liver

Podobne artykuły

Popularne artykuły

Obniż poziom cholesterolu i popraw swoje zdrowie dzięki temu olejowi

Jeśli chodzi o kuchnię, to jest kilka rzeczy, które na pewno każdy z nas ma w swojej spiżarni, bez których po...

Domowe sposoby na przewlekły ból: 6 sposobów na złagodzenie bólu

Przewlekły ból dotyka 1 na 5 osób w Polsce, co utrudnia osobom dotkniętym chorobą prowadzenie normalnego trybu życia. Jest to bardzo subiektywne...

Jak pić ocet jabłkowy? Właściwości, dawkowanie i przeciwwskazania

Ocet jabłkowy jest używany w kuchni i medycynie naturalnej od tysięcy lat. Wielu twierdzi, że ma korzyści zdrowotne, w tym wpływa na...

Jak zrobić syrop z cebuli – domowy przepis na kaszel

Wiele lat temu wziąłem udział w internetowym kursie zielarskim z udziałem Rosemary Gladstar (jednej z moich ulubionych zielarzy). Na tym kursie pokazała nam,...

Jak zrobić piasek kinetyczny – prosty domowy przepis

Zastanawiasz się jak zrobić piasek kinetyczny? Te przepisy na wykonanie piasku kinetycznego wykorzystują tylko podstawowe składniki, aby uzyskać miękki, formowalny...