Jak zrobić piasek kinetyczny – prosty domowy przepis

piasek kinetyczny przepis

Zastanawiasz się jak zrobić piasek kinetyczny? Te przepisy na wykonanie piasku kinetycznego wykorzystują tylko podstawowe składniki, aby uzyskać miękki, formowalny piasek, który zapewnia godziny zmysłowej zabawy.

Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają się bawić i robić bałagan, ale dlaczego jakikolwiek rodzic, opiekun lub wychowawca chciałby wprowadzić bałagan do swojego domu? Cóż, dzieci bawią się na różne sposoby, aby rozwinąć zdolności motoryczne i umiejętności społeczne. Są zajęcia, które możesz wykonywać w domu lub szkole, aby pomóc dzieciom w rozwijaniu tych umiejętności – jedną z nich jest zachęcanie do zabaw sensorycznych.

Zabawa sensoryczna może budować połączenia nerwowe w ścieżkach mózgowych, co pomoże maluchom w wykonywaniu bardziej złożonych zadań uczenia się w późniejszym życiu. Może również pomóc uspokoić niespokojne lub sfrustrowane dziecko, a także pomaga dzieciom nauczyć się cech sensorycznych: gorąco, zimno, twarde, miękkie, lepkie i suche.

Wytwarzanie piasku kinetycznego to świetna zabawa sensoryczna, w wykonaniu której dziecko może pomóc. Niech będzie twoim asystentem naukowym i ćwiczy umiejętności mierzenia, nalewania i mieszania. Nie tylko zyska pewność siebie robiąc coś dla siebie, ale będziesz dumna obserwując jak się rozwija.

Co to jest piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny to po prostu piasek, do którego dodano inne składniki, dzięki czemu jest miękki i kruchy, jak drobny piasek na plaży, ale jest też w stanie zachować swój kształt po włożeniu go do formy.

jak zrobić piasek kinetyczny

To sprawia, że ​​piasek kinetyczny jest świetną zabawą dla dzieci, które uwielbiają zabawy w piaskownicy, do tego mogą ściskać go w dłoniach, wypełniać nim foremki do ciastek lub inne pojemniki.

Możesz kupić wszelkiego rodzaju zabawne zestawy piasku kinetycznego w sieciach handlowych takich jak: smyk, pepco, empik lub auchan, ale łatwo jest zrobić własny piasek kinetyczny, a co najlepsze możesz zrobić tak dużą partię jak chcesz.

Piasek kinetyczny przepis, diy

Istnieje kilka różnych przepisów na piasek kinetyczny, które możesz wykonać. Ale mój ulubiony przepis na piasek kinetyczny moich dzieci zawiera tylko kolorowy piasek, skrobię kukurydzianą (lub mąkę) i olej.

Piasek kinetyczny zawierający skrobie i olej

Aby przygotować ten przepis na piasek kinetyczny pamiętaj tylko o proporcji 5: 3: 1. W ten sposób niezależnie od tego czy masz miarkę, czy tylko mały pojemnik możesz uzyskać właściwy stosunek.

Składa się z 5 części piasku, 3 części skrobi kukurydzianej (można też użyć mąki) i 1 część oleju.

piasek kinetyczny diy
piasek kinetyczny diy

Poniższy przepis wykorzystuje miarkę 1/2 szklanki. Czyli to 2 1/2 szklanki (5 miarek) piasku, 1 1/2 szklanki (3 miarki) skrobi kukurydzianej i 1/2 szklanki (1 miarka) oleju.

Składniki:

  • Piasek – możesz użyć dowolnego rodzaju piasku, który wygląda jak drobny piasek z plaży.
  • Skrobia ziemniaczana – wolę skrobię kukurydzianą, ponieważ jest taka jedwabista. Ale w mgnieniu oka możesz również zrobić piasek kinetyczny bez skrobi kukurydzianej, używając mąki.
  • Olej – możesz użyć dowolnego oleju do piasku kinetycznego. Olej jadalny lub mineralny.

Przygotowanie:

piasek kinetyczny
  1. Zdecyduj się jaki pojemnik chcesz wykorzystać na swój piasek kinetyczny (użyliśmy szklanego naczynia żaroodpornego) i wsyp do niego 5 miarek piasku.
  2. Wsyp skrobię kukurydzianą i dobrze wymieszaj z piaskiem, aż do całkowitego połączenia.
  3. Teraz dodaj olej i wymieszaj ponownie, aż nie będzie tłustych ani suchych plam.

Baw się w piasku rękoma, łyżkami, łopatkami, kubkami, foremkami do ciastek i nie tylko!

Podobne artykuły

Popularne artykuły

Obniż poziom cholesterolu i popraw swoje zdrowie dzięki temu olejowi

Jeśli chodzi o kuchnię, to jest kilka rzeczy, które na pewno każdy z nas ma w swojej spiżarni, bez których po...

Domowe sposoby na przewlekły ból: 6 sposobów na złagodzenie bólu

Przewlekły ból dotyka 1 na 5 osób w Polsce, co utrudnia osobom dotkniętym chorobą prowadzenie normalnego trybu życia. Jest to bardzo subiektywne...

Jak pić ocet jabłkowy? Właściwości, dawkowanie i przeciwwskazania

Ocet jabłkowy jest używany w kuchni i medycynie naturalnej od tysięcy lat. Wielu twierdzi, że ma korzyści zdrowotne, w tym wpływa na...

Jak zrobić syrop z cebuli – domowy przepis na kaszel

Wiele lat temu wziąłem udział w internetowym kursie zielarskim z udziałem Rosemary Gladstar (jednej z moich ulubionych zielarzy). Na tym kursie pokazała nam,...

Jak zrobić piasek kinetyczny – prosty domowy przepis

Zastanawiasz się jak zrobić piasek kinetyczny? Te przepisy na wykonanie piasku kinetycznego wykorzystują tylko podstawowe składniki, aby uzyskać miękki, formowalny...