5 prostych sposobów na obniżenie złego cholesterolu

5 prostych sposobów na obniżenie złego cholesterolu

[mashshare]

Kiedy ostatnio próbowałeś pozbyć się złego cholesterolu, ale zrezygnowałeś tylko dlatego, że proces był zbyt trudny lub kosztowny? Zgadzamy się, że redukcja złego cholesterolu nie jest prostym i łatwym procesem, który zachodzi z dnia na dzień wymaga to Twojego całkowitego poświęcenia i czasu.

Ale co jeśli istnieją pewne pokarmy, które mogą znacznie ułatwić proces redukcji złego cholesterolu z organizmu? Byłoby wspaniale, prawda? Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć czym są te magiczne potrawy przeczytaj ten artykuł! Dowiedz się więcej o złym cholesterolu i sposobach jego eliminacji!

Co to jest zły cholesterol (LDL)?

Istnieją dwa podstawowe typy cholesterolu, zły (LDL) i dobry (HDL).

Lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) lub zły cholesterol:

Zwykle około dwie trzecie cholesterolu jest transportowane przez cząsteczki LDL. Te cząsteczki są jak promy, które transportują cholesterol do różnych części ciała zgodnie z wymaganiami.

Jeśli w krwiobiegu występuje nadmiar LDL, cząsteczki te zrzucają LDL do tętnic, powodując blokady, a nawet zawały serca. Wiele osób określa LDL jako zły cholesterol ze względu na tę szczególną zdolność tworzenia blokad. Jedyną zaletą LDL jest to, że możesz łatwo zmniejszyć jego ilość, przestrzegając regularnej diety beztłuszczowej.

Jak obniżyć poziom złego cholesterolu:

Cholesterol LDL może prowadzić do zablokowania tętnic, co może prowadzić do chorób serca, udaru i innych chorób tętnic, takich jak arterioskleroza. Przyjrzyjmy się niektórym pokarmom, które pomagają naturalnie redukować zły cholesterol.

1. Płatki owsiane, otręby owsiane i produkty bogate w błonnik:

Płatki owsiane są bogate w rozpuszczalny błonnik, środek znany z obniżania poziomu cholesterolu LDL. Tylko 5-10 gramów rozpuszczalnego błonnika może pomóc obniżyć poziom cholesterolu LDL. Możesz nawet zjeść 1 ½ filiżanki gotowanej owsianki, aby uzyskać odpowiednią ilość błonnika w swojej diecie.

2. Ryby i kwasy tłuszczowe omega-3:

Jedzenie ryb bogatych w kwasy omega-3 może być bardzo pomocne w dążeniu do obniżenia poziomu cholesterolu LDL. Niektóre ryby, które zawierają najwięcej kwasów tłuszczowych Omega-3 to:

  • Palia jeziorowa
  • Makrela
  • Śledź
  • Łosoś
  • Sardynki
  • Halibut
  • Tuńczyk biały

Pamiętaj o grillowaniu lub pieczeniu ryb, aby nie dodawać do potraw niechcianych tłuszczów. Inne źródła kwasów tłuszczowych omega-3 obejmują olej rzepakowy lub mielony olej lniany.

3. Migdały, orzechy włoskie i inne:

Migdały, orzechy włoskie i inne rodzaje orzechów pomagają obniżyć LDL. Ponieważ orzechy są również bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe pomagają utrzymać drożność naczyń krwionośnych.

Zaleca się codzienne spożywanie około 45-50 gramów orzechów. W ten sposób możesz skutecznie obniżyć poziom cholesterolu LDL w organizmie.

4. Oliwa z oliwek:

Oliwa z oliwek jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają obniżyć „zły” cholesterol (LDL). Jednak te przeciwutleniacze nie zmniejszają ani nie wypłukują „dobrego” cholesterolu (HDL) z organizmu.

Ponieważ olej z pierwszego tłoczenia nie jest tak rafinowany ani mocno przetworzony, zawiera więcej przeciwutleniaczy. W rzeczywistości im jaśniejszy kolor oleju, tym bardziej jest on przetworzony.

5. Żywność wzbogacona stanolem lub sterolami:

Na rynku dostępnych jest wiele produktów spożywczych wzbogaconych stanolami i sterolami (chemikaliami roślinnymi), które zwykle hamują wchłanianie cholesterolu.

Soki owocowe, jogurt i niektóre inne produkty spożywcze zawierają dodatek steroli, które mogą obniżyć o ponad 10 procent cholesterolu LDL w organizmie.

Inne środki ostrożności:

Oprócz zwiększania w diecie wyżej wymienionych pokarmów istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, aby utrzymać niski poziom cholesterolu LDL.

Pamiętaj by:

1. Unikaj fast foodów:

Śmieciowe jedzenie zawiera wiele tłuszczów trans, które zwykle zwiększają poziom cholesterolu LDL w organizmie. Dlatego najlepiej jest unikać fast foodów.

2. Unikaj słodyczy:

Słodycze mogą zwiększać poziom cukru we krwi, a także poziom cholesterolu LDL. Jeśli chcesz obniżyć poziom LDL cholesterolu najlepiej unikać słodyczy.

[mashshare]

Źródło: stylecraze.com

Podobne artykuły

Popularne artykuły

Obniż poziom cholesterolu i popraw swoje zdrowie dzięki temu olejowi

Jeśli chodzi o kuchnię, to jest kilka rzeczy, które na pewno każdy z nas ma w swojej spiżarni, bez których po...

Domowe sposoby na przewlekły ból: 6 sposobów na złagodzenie bólu

Przewlekły ból dotyka 1 na 5 osób w Polsce, co utrudnia osobom dotkniętym chorobą prowadzenie normalnego trybu życia. Jest to bardzo subiektywne...

Jak pić ocet jabłkowy? Właściwości, dawkowanie i przeciwwskazania

Ocet jabłkowy jest używany w kuchni i medycynie naturalnej od tysięcy lat. Wielu twierdzi, że ma korzyści zdrowotne, w tym wpływa na...

Jak zrobić syrop z cebuli – domowy przepis na kaszel

Wiele lat temu wziąłem udział w internetowym kursie zielarskim z udziałem Rosemary Gladstar (jednej z moich ulubionych zielarzy). Na tym kursie pokazała nam,...

Jak zrobić piasek kinetyczny – prosty domowy przepis

Zastanawiasz się jak zrobić piasek kinetyczny? Te przepisy na wykonanie piasku kinetycznego wykorzystują tylko podstawowe składniki, aby uzyskać miękki, formowalny...