Jak stosować olej rycynowy w leczeniu bólu kolan, stawów?

[mashshare]

Czy kiedykolwiek miałeś dość ciągłego chodzenia do lekarza tylko po to, aby wrócić z niewyleczonym bólem kolana? Czasami leki nie są skuteczne, a ból tylko się pogarsza. Czy nie ma więc lepszej alternatywy dla tego problemu? Tak jest. 

To olej rycynowy! Olej rycynowy może złagodzić wiele dolegliwości. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo.

Olej rycynowy jest szeroko stosowany miejscowo w leczeniu różnych bolesnych stanów, takich jak zapalenie stawów, rwa kulszowa i ból pleców. Wiele osób z nawracającymi kontuzjami kolan i osób cierpiących z powodu wyżej wymienionych schorzeń potwierdza skuteczność oleju rycynowego. 

Czy chcesz również zobaczyć jak skuteczny może być olej rycynowy w leczeniu bólu kolana? To przeczytaj ten niesamowity wpis poniżej!

Jak skuteczny jest olej rycynowy na ból kolana?

Zwykle olej rycynowy nakłada się miejscowo na bóle stawów, rwę kulszową i ból kolana, aby złagodzić ból i przynieść ulgę. Możesz nanieść trochę gorącego oleju rycynowego bezpośrednio na staw kolanowy i pozostawić go, aby uzyskać maksymalne korzyści lub możesz zrobić okład z oleju rycynowego. 

Spójrzmy czego potrzebujemy do przygotowania okładu i jak go zrobić!

Co jest potrzebne do wykonania okładu z oleju rycynowego?

Wymagane materiały:

 • Wysokiej jakości olej rycynowy (najlepiej bladożółty olej tłoczony na zimno)
 • Poduszka elektryczna lub butelka z gorącą wodą
 • Taśma celofanowa, folia spożywcza lub pusty worek na śmieci.
 • Stary ręcznik.

Jak przygotować:

 1. Weź ręcznik i namocz go w gorącej wodzie.
 2. Nalej trochę oleju rycynowego, ale upewnij się, że olej nie kapie z tkaniny.
 3. Umieść ręcznik na bolącym kolanie, owiń go folią spożywczą, aby go przytrzymać.
 4. Rozważ zawinięcie celofanem, aby zapobiec rozlaniu oleju na prześcieradło.
 5. Pozostaw na 6 do 7 godzin.

Ten olejek rycynowy na ból kolana zapewni długotrwałą ulgę. Wkrótce ból kolana już Cię nie spowolni.

Jak więc działa zestaw leczniczy z oleju rycynowego?

 1. Okłady z oleju rycynowego zwykle zwiększają liczbę limfocytów. Komórki T to rodzaj limfocytów, który pomaga zwiększyć odporność komórkową. Okład z oleju rycynowego zwiększa całkowitą liczbę komórek T w ciągu 24 godzin. Limfocyty zwykle bronią organizmu, tworząc przeciwciała dla patogenów i toksyn.
 2. Limfocyty T to rodzaj białych krwinek, zaprojektowanych w celu odstraszania chorób. Komórka T identyfikuje i zabija wirusy, bakterie, grzyby, a w niektórych przypadkach nawet komórki rakowe. Okłady z oleju rycynowego przyspieszają gojenie się ran. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że olej rycynowy należy zawsze nakładać w miejsce, w którym skóra nie jest pęknięta.
 3. Niedawno organizacje farmaceutyczne wymyśliły mniej lepką, nietłustą wersję oleju rycynowego. Środek przeciwbólowy Castiva to balsam, który zapewnia wszystkie zalety okładu z olejem rycynowym. Został odnotowany jako równie skuteczny w zwalczaniu bólu kolana. Jest dostępny w sprzedaży online na wielu stronach internetowych.
 4. Castiva może mieć formułę chłodzącą lub rozgrzewającą. Kapsaicyna nadaje papryczce chili ich charakterystyczny ostry smak. Rozgrzewająca formuła zawarta w kapsaicynie jest od dawna stosowana w leczeniu bólu stawów. Połączenie kapsaicyny z olejem rycynowym to popularny sposób leczenia bólu kolana.

Olej rycynowy jest stosowany w leczeniu wielu chorób. Przyjrzeliśmy się, jak olej rycynowy może pomóc złagodzić ból kolana i zmniejszyć dolegliwości artretyczne. 

Tak więc jeśli twoje kolana nie są w stanie jak były kiedyś i często zdarzają ci się kontuzje możesz rozważyć użycie oleju rycynowego, aby złagodzić ból.

[mashshare]

Podobne artykuły

Popularne artykuły

Obniż poziom cholesterolu i popraw swoje zdrowie dzięki temu olejowi

Jeśli chodzi o kuchnię, to jest kilka rzeczy, które na pewno każdy z nas ma w swojej spiżarni, bez których po...

Domowe sposoby na przewlekły ból: 6 sposobów na złagodzenie bólu

Przewlekły ból dotyka 1 na 5 osób w Polsce, co utrudnia osobom dotkniętym chorobą prowadzenie normalnego trybu życia. Jest to bardzo subiektywne...

Jak pić ocet jabłkowy? Właściwości, dawkowanie i przeciwwskazania

Ocet jabłkowy jest używany w kuchni i medycynie naturalnej od tysięcy lat. Wielu twierdzi, że ma korzyści zdrowotne, w tym wpływa na...

Jak zrobić syrop z cebuli – domowy przepis na kaszel

Wiele lat temu wziąłem udział w internetowym kursie zielarskim z udziałem Rosemary Gladstar (jednej z moich ulubionych zielarzy). Na tym kursie pokazała nam,...

Jak zrobić piasek kinetyczny – prosty domowy przepis

Zastanawiasz się jak zrobić piasek kinetyczny? Te przepisy na wykonanie piasku kinetycznego wykorzystują tylko podstawowe składniki, aby uzyskać miękki, formowalny...